Główni odbiorcy

Obecnie Firma oferuje swoje wyroby dla firm reprezentujących takie gałęzie przemysłu, jak:

Przemysł grzewczy, chłodniczy

Przemysł grzewczy, chłodniczy

produkowane są sprężyny naciskowe, używane do produkcji termostatów, czujników bezpieczeństwa. Są to wyroby o najwyższych wymaganiach jakościowych zapewniających trwałość i niezawodność.. Sprężyna umożliwia płynne wyłączanie i włączanie termostatu. Zastosowanie unikalnej obróbki cieplnej gwarantuje wysoki poziom jakości i niezawodności.

Przemysł meblowy

Przemysł meblowy

jest głównym odbiorcą sprężyn skrętnych, które są montowane w zamkach meblowych i zatrzaskach. Sprężyny rozciągowe to kolejna grupa wytwarzanych produktów na potrzeby przemysłu meblarskiego. Mają one bezpośrednie zastosowanie przy produkcji automatów tapicerskich.

Przemysł samochodowy

Przemysł samochodowy

„Wyrób Sprężyn Mirosław Książek” jest producentem sprężyn motoryzacyjnych dla przedsiębiorstw wytwarzających części samochodowe.
Wytwarzane są m.in. sprężyny:
– do hamulca ręcznego,
– oploty przewodów hamulcowych
– do samochodów marki Skoda Felicia (pedał gazu, szczęki hamulcowe).

Przemysł elektrotechniczny

Przemysł elektrotechniczny

Sprężyny znajdują zastosowanie w produkcji sprzętu AGD (młynki, miksery, roboty itp.), RTV (odtwarzacze, radia, magnetofony). Firma wykonuje również sprężyny wchodzące w skład podzespołów wiertarek, młotów udarowych, szlifierek itd.

Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

wytwarzane są sprężyny do maszyn spożywczych. Odbiorcami tych sprężyn są głównie firmy działające na terenie Wadowic (ZPC SKAWA, MASPEX- Wadowice).

Przemysł produkcji narzędzi

Przemysł produkcji narzędzi

produkcja sprężyn lewych i prawych skrętnych, o skomplikowanym kształcie, mających zastosowanie w produkcji nożyc, gilotyn, sekatorów itp.

Przemysł wytwórczy sprzętu przeciwpożarowego

Przemysł wytwórczy sprzętu przeciwpożarowego

produkowane są obecnie 3 rodzaje sprężyn do zaworów gaśnic.

Przemysł urządzeń klimatyzacyjnych

Przemysł urządzeń klimatyzacyjnych

/sprężyny do filtrów/.

Producenci wózków dziecięcych, fotelików samochodowych i zabawek

Producenci wózków dziecięcych, fotelików samochodowych i zabawek

produkowane są m.in. sprężyny do amortyzowania wózków dziecięcych w różnych rozmiarach dla szerokiej liczby odbiorców

Przedsiębiorstwo „Wyrób Sprężyn Mirosław Książek” jest małą Firmą, biorąc pod uwagę kryterium ilości zatrudnionych osób, w której zatrudnionych jest 7 pracowników, z czego 5 osób znajduje zatrudnienie bezpośrednio przy produkcji sprężyn, a pozostałe 2 tworzą komórkę organizacyjną ds. jakości.

Z uwagi na kontakty z firmami, których produkty spełniają normy jakości wyznaczone przez ISO 9001 i ISO 9002 w Firmie, od 5 lat, główny nacisk kładzie się na podniesienie poziomu jakości oferowanych wyrobów. Regularnie przeprowadzane są audity przez firmy kooperujące, zaś wyniki stanowią przedmiot wnikliwej analizy komórki ds. jakości.

Firma „Wyrób Sprężyn Mirosław Książek” kooperuje w zakresie dostaw sprężyn, z przedsiębiorstwami całej Polski. Ma swych odbiorców w Polsce centralnej, na Wybrzeżu, w Wielkopolsce i oczywiście na terenie Polski Południowej. Eksportujemy swe wyroby do Niemiec, Holandii.

Położenie geograficzne klientów wpływa również na koszty, które ponosi Firma. Zapewnia ona transport własny swych produktów, lub zleca go wyspecjalizowanym jednostkom kurierskim (SPEDPOL, SERVISCO). Ponoszone koszty są brane pod uwagę przy ustalaniu cen jednostkowych produktów. W przypadku znacznych odległości zrozumiałe jest, iż preferowani są klienci, którzy składają zamówienia kwartalne i półroczne. Stwarza to możliwość planowania odpowiednich działań logistycznych, które są podejmowane w Firmie.

Copyrights © 2014-2023 All Rights Reserved by „Wyrób Sprężyn Mirosław Książek”